Kursy angielskiego – 7 wskazówek jak wybrać szkołę języka angielskiego na Malcie.


Malta to idealne miejsce do nauki języka angielskiego nad Morzem Śródziemnym, dlatego damy Ci kilka wskazówek, jak wybrać najlepszą szkołę języka angielskiego.

Malta cieszy się rosnącą renomą jako doskonałe miejsce do nauki języka angielskiego, głównie dzięki temu, że angielski jest tutaj językiem urzędowym, a wyspy maltańskie były kolonią brytyjską przez prawie 200 lat, do momentu, kiedy Malta uzyskała niepodległość od Wielkiej Brytanii w 1964 roku.

Przez lata lokalna edukacja języka angielskiego ewoluowała, od niewielkich „przeważnie letnich” kursów, do całorocznej szkoły językowej, o wysokich akademickich standardach nauczania języka angielskiego. Widząc powstanie wielu nowych szkół językowych i rozwój innych już istniejących, które kontynuowały rozszerzanie swojej działalności, zainteresowanie studentów nauką języka również z biegiem lat wzrosło, a tradycyjne miejsca, takie jak Włochy, Niemcy, Francja, Austria i Hiszpania, nadal plasują się na czele listy, podczas gdy studenci z innych miejsc, takich jak Europa Środkowa i Wschodnia, Azja i Ameryka Łacińska częściej decydują się na naukę języka na Malcie.

Obecnie Malta przyciąga nie tylko zróżnicowaną mieszankę narodowości i kultur z różnych kontynentów, ale także szerokim zakresem wiekowym, od bardzo małych dzieci w wieku od 4 do 12 lat (określanych jako młodzi uczniowie), do bardziej dojrzałych uczniów w wieku 50 i więcej lat.

W początkowych latach działalności Malta była popularna głównie wśród nastolatków jako miejsce „letniej zabawy”, łączące naukę języka angielskiego z wakacjami śródziemnomorskimi. Jednak w ciągu ostatnich dziesięciu lat Malta pozostaje zajęta przez cały rok, koncentrując się na różnych grupach wiekowych. Zimowe miesiące poza sezonem są szczególnie popularne wśród dorosłych w każdym wieku, w tym rodzin podróżujących z dziećmi, podczas gdy okres świąt wielkanocnych i lato są nadal oczywistym wyborem dla nastolatków i grup młodzieżowych.

Przy tak wielu szkołach językowych na wyspie studenci planujący naukę języka angielskiego na Malcie są rozpieszczani. Jednak szeroki wybór dostępny dla studentów może czasami stanowić wyzwanie, jeśli chodzi o wybór doskonałej szkoły językowej dostosowanej do własnych potrzeb.

Kursy angielskiego – 7 wskazówek jak wybrać szkołę języka angielskiego na Malcie GSE Malta

 

Dzięki 17-letniemu doświadczeniu w GSE, bieżącym pytaniom i prośbom naszych studentów oraz zaangażowaniu w ulepszanie naszych usług i spełnianie oczekiwań uczniów, dzięki naszemu oddanemu personelowi, opracowaliśmy 7 wskazówek, które pomogą Ci dobrze wybrać szkołę, jeśli podróż językowa na Maltę jest w tym roku na Twojej liście zadań!

  • Po pierwsze, musisz pomyśleć o lokalizacji i typie środowiska, które najbardziej Ci odpowiada. Chcesz być w cichej dzielnicy mieszkalnej, ale wciąż blisko tętniącego życiem miasta St. Julian’s lub San Gwann, blisko wszystkich udogodnień, ale z dala od hałasu i zanieczyszczeń, aby cieszyć się ciszą i spokojem podczas pobytu w klasie i łóżku? Jeśli tak, Gateway School of English GSE jest dla Ciebie idealnym miejscem. Mamy duże otwarte przestrzenie wokół szkoły i rezydencji, a my znajdujemy się zaledwie 12 minut spacerem od St. Julian’s Bay i Spinola Park (w którym znajduje się centrum biznesowe / handlowe, supermarket i słynna francuska kawiarnia w St. Julian’s o nazwie Manouche i The Carob Tree Food Court). Nawet jeśli nasza szkoła i sąsiednia rezydencja znajdują się w czystym i spokojnym otoczeniu, które jest idealne dla tych studentów, którzy chcą się zrelaksować i uczyć, to 5 minut jazdy autobusem lub 15 minut spacerem od szkoły / rezydencji zapewni Ci dotarcie do centrum rozrywkowej dzielnicy Paceville. W GSE zawsze zachęcamy uczniów do wychodzenia poza kampus szkolny, podkreślamy znaczenie odkrywania ich otoczenia, najlepiej z nowymi przyjaciółmi z zagranicy, których spotykają na zajęciach, aby mogli ćwiczyć swój angielski, jednocześnie odkrywając razem nasze piękne wyspy. Jeśli zastanawiają Cię informacje dotyczące transportu publicznego, atrakcji turystycznych, restauracji, centrów handlowych, plaż, klubów nocnych itp. I chcesz uzyskać prawdziwy smak kraju od mieszkańców, to Spinola Bay jest węzłem autobusowym, z którego można dojechać bezpośrednio na północną i południową część wyspy (głównie na popularne piaszczyste plaże, takie jak Mellieha Bay, Paradise Bay, Ghajn Tuffieha, Golden Bay lub promem na Gozo) – urocza siostrzana wyspa Malty; lub miasta w rejonie portu: Sliema, Gzira, Valletta, Floriana i Msida. Stolica wyspy – Valletta znajduje się zaledwie 20-30 minut jazdy autobusem od zatoki Spinola. Autobusy z rejonu zatoki Spinola, oprócz tego, że są bezpośrednie, są również bardzo częste, ponieważ jest to centrum turystyczne.
  • Atmosfera w szkole jest równie ważna jak lokalizacja. Czy wolisz mniejsze miejsce, w którym otrzymasz indywidualną uwagę, a personel szkoły będzie Cię znał po imieniu, a nie w większej szkole, w której będziesz tylko liczbą – tylko jeden z 300 uczniów? GSE jest uważana za małą i średnią szkołę, która może pomieścić 120 uczniów. W ciągu roku zawsze jest minimalna liczba 50 uczniów. Tak więc możesz mieć pewność, że w GSE spotkasz wielu nowych przyjaciół, ilekroć zdecydujesz się tu przyjść!
  • Czy jesteś towarzyskim typem osoby, która lubi chodzić z kolegami / koleżankami z klasy po lekcjach i odwiedzać interesujące miejsca, lub po prostu iść porozmawiać przy kawie? Proponujemy wybrać szkołę, która: (a) ma dobrą mieszankę narodowości – w GSE jest to gwarancja w każdej klasie o każdej porze roku, co daje maksymalną możliwość ćwiczenia języka angielskiego; (b) zapewnia idealne warunki i możliwości spędzania czasu z innymi uczniami – (GSE organizuje zajęcia popołudniowe, wieczorowe i weekendowe, na które można się zapisać podczas pobytu na Malcie)
  • Czy chciałbyś pozostać w swoim własnym mieszkaniu z innymi uczniami i w dodatku jak najbliżej szkoły, a może z maltańską rodziną goszczącą? Zakwaterowanie GSE na terenie kampusu znajduje się tuż obok szkoły i jest dostępne na zasadzie B&B (śniadanie wliczone w cenę), a teraz mamy również nową wspólną kuchnię, w której uczniowie mogą przygotowywać własne posiłki, spotykać się z innymi studentami podczas lunchu i kolacji oraz pralnie, w której mogą wyprać swoje ubrania. To wszystko jest samowystarczalne! Ponadto GSE znajduje się w jednym z najlepszych obszarów dla rodzin goszczących, a 90% naszych rodzin goszczących to nie więcej niż 15 minut spacerem od szkoły. W rzeczywistości nasza okolica jest wykorzystywana przez większość szkół języka angielskiego w St. Julian’s i Sliema, a wielu uczniów jest przyjmowana przez rodziny goszczące w naszym regionie, ponieważ jest to bardzo przyjazne i rodzinne środowisko, tak bardzo, że San Gwann ma największą liczbę rodzin goszczących na Malcie. GSE znajduje się pomiędzy San Gwann i St. Julian’s, więc możemy naprawdę zaoferować najlepsze rozwiązania z obu miejscowości.
  • Następnie pomyśl dokładnie o kursie, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Twoja decyzja w pierwszej kolejności może zależeć od tego, dlaczego chcesz się uczyć angielskiego. Planujesz studiować w innym kraju w przyszłości? U nas dostępne są specjalne kursy, takie jak angielski dla celów akademickich i kursy egzaminacyjne z języka angielskiego lub kursy przygotowujące do egzaminów. A może twoja praca wymaga częstej komunikacji (pisemnej lub ustnej) i nawiązywania kontaktów biznesowych z ludźmi z innego kraju? W takim przypadku będziesz potrzebować kursu Business English (dla którego mamy bardzo dobre oferty cenowe w GSE!) … Lub profesjonalnego kursu angielskiego, takiego jak angielski medyczny, jeśli pracujesz w dziedzinie medycyny, angielski w lotnictwie dla kontrolerów ruchu lotniczego, personelu pokładowego lub pilotów, zagadnień prawnych w języku angielskim, jeśli jesteś prawnikiem lub notariuszem, angielskiego w dziedzinie inżynierii i wielu innych kursów ESP. Mamy oddanych i doświadczonych nauczycieli, którzy mogą pójść o krok dalej, przygotowując lekcje z tematami związanymi z Twoim zawodem, abyś mógł doskonalić swój angielski w mowie i piśmie, a także przeprowadzać w miejscu pracy prezentacje lub konferencje / seminaria dla międzynarodowej publiczności i wszystko to czego potrzebujesz. W GSE oferujemy również programy rodzinne dla rodziców, którzy chcą podróżować z dziećmi. Rodzice mogą wziąć udział w kursie dla dorosłych lub po prostu towarzyszyć swoim dzieciom bez odbycia kursu, podczas gdy dzieci mają zajęcia w GSE. Malta jest idealnym miejscem dla rodzin. Oferujemy również kursy szkoleniowe dla nauczycieli finansowane przez Erasmus plus. Dla bardziej dojrzałych studentów mamy specjalne programy 50 plus, które odbywają się 4 razy w roku podczas specjalnych wydarzeń kulturalnych odbywających się na Malcie. Sprawdź tutaj nasze programy 50 plus.
  • A może po prostu chcesz poznać nowych przyjaciół i odświeżyć swój angielski podczas podróży i zwiedzania wysp maltańskich? Wtedy wybierz Ogólny lub Intensywny kurs języka angielskiego, który jest połączeniem „uniwersalnych” zajęć z języka angielskiego i konwersacji ukierunkowanych na umiejętność mówienia, co jest niezbędne do codziennego korzystania z języka. Co więcej, w listopadzie, grudniu, styczniu i lutym GSE oferuje bezpłatne uaktualnienie do intensywnego angielskiego dla tych studentów, którzy rezerwują ogólny język angielski – płacisz za 20 lekcji i dostajesz 30 lekcji, co oznacza 10 dodatkowych BEZPŁATNYCH lekcji w tygodniu!) Podczas lekcji języka angielskiego ogólnego, jeśli uczysz się w szkole języka angielskiego, nauka obejmuje 4 umiejętności językowe, mianowicie mówienie, słuchanie, czytanie i pisanie, a także systemy językowe, takie jak słownictwo, gramatyka praktyczna i wymowa. Podczas zajęć konwersacyjnych (w ramach kursu intensywnego) lekcje koncentrują się na mówieniu i angażują różne interesujące tematy rozmowy, aby stymulować dyskusję wśród uczniów i sprawić, by czuli się bardziej komfortowo używając języka. W GSE używamy komunikatywnego podejścia do nauczania języków, gdzie nacisk kładziony jest na mówienie, ponieważ z naszego doświadczenia wiemy, że wielu uczniów jest przyzwyczajonych do bardziej tradycyjnych metod nauczania i po prostu zna kilka zasad gramatycznych, ale nadal nie może ich zastosować i efektywnie wyrazić siebie. Tak więc na wszystkich naszych ogólnych lekcjach angielskiego zachęcamy do ciągłej interakcji uczeń-uczeń, aby uczniowie mogli ćwiczyć swoje wypowiedzi. Im mniej mówi nauczyciel, tym lepiej!
  • Wybierz szkołę, która ma w swoich klasach świetną mieszankę narodowośc Jest to bardzo ważne, ponieważ środowisko międzynarodowe z wieloma studentami z różnych krajów zwiększa Twoje doświadczenie języka angielskiego i zachęca Cię do ciągłego mówienia po angielsku. W GSE mamy doskonałą mieszankę narodowości i uczniów z co najmniej 15 różnych krajów w danym momencie. Gwarantujemy, że zaprzyjaźnisz się z całym światem! Obecnie (stan na styczeń 2019 r.) Mamy studentów z Japonii, Turcji, Kolumbii, Paragwaju, Brazylii, Ukrainy, Rosji, Czech, Włoch, Niemiec, Białorusi, Hiszpanii, Argentyny, Francji, Peru, Chile, Słowacji i Bułgarii.

Kursy angielskiego – wskazówek jak wybrać szkołę języka angielskiego na Malcie GSE Malta

Kilka innych wskazówek do rozważenia…

Weź pod uwagę, że szkoły językowe mają różne klasy. Ogólnie rzecz biorąc, im mniejsza klasa (im mniej jest osób), tym lepiej, ponieważ nauczyciel będzie miał więcej czasu, aby poświęcić go tobie. Nauczyciele pozytywni i motywujący są koniecznością w każdej dobrej szkole językowej. W GSE maksymalna wielkość grupy wynosi 12 osób na klasę, a średnia wielkość grupy w miesiącach niskich wynosi od 8 do 10 osób na klasę. Wszyscy nasi nauczyciele tworzą przyjemną atmosferę sprzyjającą nauce.

Jak długo chcesz, aby trwał kurs? Może to zależeć od tego, ile czasu można opuścić z pracy lub szkoły i ile kosztuje kurs. Ważne jest, abyś decydował o długości pobytu i czasie trwania kursu. Ustaw docelową datę rozpoczęcia i datę zakończenia. W GSE mamy studentów, którzy rezerwują tylko tygodniowy kurs, a inni, którzy zostają z nami przez okres od 24 do 52 tygodni. Ceny zależą od czasu trwania kursu oraz w przypadku zakwaterowania, od długości pobytu. 24-tygodniowy kurs języka angielskiego ogólnego w GSE kosztuje tylko 75 euro tygodniowo.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak naprawdę wygląda szkoła, najlepiej zapytać uczniów, którzy już tu studiowali. Sprawdź opinie naszych uczniów na stronie internetowej szkoły. Sprawdź Facebook, Twitter, Instagram, YouTube, Linkedin i inne serwisy społecznościowe, ponieważ tutaj możesz uzyskać obraz tego, jak wygląda szkoła. W GSE regularnie utrzymujemy nasze serwisy społecznościowe i przesyłamy cotygodniowe zdjęcia pokazujące uczniów, sale lekcyjne i zajęcia w czasie wolnym. Wierzymy, że platformy mediów społecznościowych są tak samo ważne jak sama szkoła i powinny pozostać przy życiu dzięki prawdziwym zdjęciom i filmom pokazującym życie w Gateway School of English GSE. Pomaga to uczniom podjąć świadomą decyzję przed dokonaniem rezerwacji. W związku z tym będą wiedzieć, czego się spodziewać, kiedy zdecydują się uczyć razem z nami.

Jeśli chcesz uprawiać określone sporty lub aktywności podczas podróży, takie jak pływanie, jazda na nartach wodnych lub jazda konna, upewnij się, że podróżujesz o odpowiedniej porze roku dla tej konkretnej aktywności. Nie zapominaj, że zima na półkuli północnej jest przeciwieństwem zimy na półkuli południowej, a Malta ma łagodne, przyjemne zimy i bardzo gorące lata. W rzeczywistości Malta ma sezon dla prawie każdego, w zależności od osobistych preferencji.

Kursy angielskiego szkołę języka angielskiego na Malcie

Kiedy dokonasz wyboru, dobrze jest iść dalej, dlatego wyślij e-mail do szkoły z wszelkimi pytaniami, które Ci się nasuwają… Wypełnij formularz zgłoszeniowy… Zarezerwuj bilety lotnicze i spakuj walizkę. Personel GSE Admin jest bardzo skuteczny, przyjazny i niezawodny. Zawsze szybko odpowiadamy na e-maile od naszych studentów przed dokonaniem rezerwacji, podając jasne i dokładne informacje, aby uczniowie mogli dokonać właściwego wyboru. Nasz przewodnik informacyjny przed przyjazdem jest również bardzo obszerny i pomaga uczniom przygotować się do pobytu w GSE. W tym przewodniku uczniowie mogą znaleźć wskazówki dotyczące naszej szkoły, harmonogram pierwszego dnia nauki, link do testu kwalifikacyjnego online, ogólne informacje o Malcie i inne przydatne porady.

Mamy nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci wybrać odpowiednią szkołę dla Ciebie i życzymy SUKCESÓW w nauce języka i doświadczenia podróży gdziekolwiek i kiedykolwiek. Bez względu na wybór szkoły lub miejsca docelowego podróż językowa do obcego kraju będzie niezapomnianym przeżyciem na całe życie. To dobry wybór!

Kursy angielskiego – Malta to idealne miejsce do nauki języka angielskiego GSE Malta